Ztracená ulička v Kolíně

 

Park u Ztracené uličky – Ztracená ulička, příběh pokračuje
Zvelebením zanedbaného ovocného sadu u Zlaté uličky a nedaleko Městského divadla získali Kolíňané hned několik pozitiv. V první řadě nový park pro příjemné trávení volného času. K tomu ideální místo pro pořádání kulturních a společenských akcí (koncertů, divadla). Navíc „přišli“ o jeden zanedbaný kout města, který přitahoval bezprizorní mládež a svým vzhledem ji možná přímo podněcoval k neřestným aktivitám (konzumace drog, rvačky aj.).
O.s. M’am’aloca mohlo díky grantu z programu TPCA Partnerství pro Kolínsko realizovat vyčištění a úpravu parku u Ztracené uličky, kde vznikla nová pergola, dřevěné pódium, lavičky, kaligrafické pískoviště, šachovnice, terasa pro pěstování vína i dřevěná socha slavného zápasníka Gustava Fryštenského. Park se slavnostně otevřel veřejnosti během zahájení tradičního festivalu Kmochův Kolín začátkem června 2012.
Revitalizace parku navazuje na revitalizaci samotné Ztracené uličky z roku 2010. V uličce díky tehdejšímu projektu vznikly kromě jejího vyčištění a zkrášlení interaktivní pamětní desky (Zeď přání), připomínající slavné kolínské rodáky.

Realizace projektu Park u Ztracené uličky: léto 2011 – jaro 2012
Celkové náklady: 322 445 KČ (300 000 TPCA)