Co si v našem regionu představuji pod pojmem barokní perla? Jednoznačně kostel sv. Havla v českobrodském Štolmíři. Zvu vás srdečně na cyklus komentovaných prohlídek do tohoto velice zajímavého kostela a to jménem svým i jménem obecně prospěšné společnosti M’am’aloca, o.p.s. se kterou na pořadu spolupracujeme.
Vrátím se na toto překrásné místo, abych vás provedl slovem i obrazem do dob Svatováclavské legendy, poprvé v historii představíme expozici dvojice unikátních barokních plánů na přestavbu kostela, představíme vám zlomek pařížského rukopisu Dalimilovy kroniky s pasáží a iluminací, týkající se Štolmíře a přímo na místě vám představíme, jakými dvěma primáty se obrovský kostel sv. Havla ve Štolmíři nad jinými kostely pyšní.
Po každé prohlídce zaútočíme i na vaše mlsné jazýčky vybranými lahůdkami, aby byla nejen duše, ale i žaludek syt. Vybrané vstupné bude zcela věnováno na obnovu tohoto kostela a za to ten pocit a prožitek rozhodně stojí! Bližší informace na pozvánce. Rezervace termínů a počet osob je nutná. Parkování v místě. Těším se na Vás. Jan Psota.

KDY? 
KDE?  kostel sv. Havla, Štolmíř